Ewa Chodakowska i Ania Lewandowska – o kopie do działania i sile, którą każda kobieta w sobie ma

Te kobiety na pewno każda Polka zna – inspirują, motywują do działania, wspierają. Wiedzą jak zadbać o ciało, a propagowanie zdrowego stylu życia to ich misja. Swoją wiedzę przekazują milionom kobiet. Ale nie uczą tylko tego, jak pięknie wyglądać, zdrowo żyć i czuć się dobrze w swoim ciele. Uczą czegoś o wiele więcej – jak być silną kobietą, jak przekraczać swoje granice, walczyć ze słabościami.

Wysiłek włożony w zmianę swojego stylu życia jest w końcu trudnym zadaniem, niejednokrotnie kończącym się powrotem do dawnych nawyków. Najważniejsze, że większość osób prędzej czy później wraca do gry. I to uczy nas wytrwałości, konsekwencji, pracy nad sobą, pokonywania granic, niejednokrotnie też lęków. To z kolei wpływa na inne dziedziny życia i napędza do dalszych przedsięwzięć. I to jest najpiękniejsze!

Po co mi to wszystko? Mój plan działania

To pierwsze i najważniejsze pytanie zanim zaczniesz zmieniać  swoje nawyki żywieniowe i przystąpisz do pracy nad swoją  sylwetką. Jeśli masz nadwagę i pragniesz zrzucić zbędne  kilogramy, odpowiedz sobie na pytanie „Po co mi to wszystko?” bardziej szczegółowo, np. „Pragnę zmienić swoje życie i schudnąć, ponieważ chcę kobieco i zdrowo wyglądać, a także mieć więcej energii, by sprostać codziennym wyzwaniom”. Jeśli masz choroby przewlekłe i zmiany w organizmie będące konsekwencją otyłości, to masz dodatkowy powód do zmiany aktualnego trybu życia. Poprawa parametrów zdrowotnych, lepsze samopoczucie – jest być może tym, czego naprawdę potrzebujesz. Jeśli jesteśmy ogólnie zdrowe, nie mamy nadwagi, a zależy nam na budowaniu pięknej, sportowej sylwetki – wybierzmy specjalnie dobrane do naszych celów treningi i odpowiednią dietę. A może chcesz poprawić swoją kondycję, zmniejszyć ból kręgosłupa, ogólnie wzmocnić cały organizm? I do takich potrzeb należy dobrać odpowiedni plan działania oraz ustalić program. Pomogą nam w tym odpowiedni trenerzy personalni, instruktorzy – zarówno w realu, jak i w internecie. Ewa Chodakowska, Ania Lewandowska – to dobre kierunki szukania pomocy. Pamiętaj, by nie robić wszystkiego na własną rękę, a w przypadku chorób przewlekłych, itp. konsultować się z lekarzem. Chodzi o poprawę jakości życia, a nie zaszkodzenie sobie.

Najważniejsze zacząć

Ile razy już miałyśmy zacząć – wrzesień, początek nowego roku, a może wiosna? I często nic z tego nie wychodziło… Która z nas tego nie zna? Albo w końcu zaczniemy, miesiąc poćwiczymy, pobiegamy, pojeździmy i…jakoś tak stopniowo rezygnujemy – a bo to, a bo tamto. Wymówek jest wiele, która z nas tego nie zna? Tak – słomiany zapał i brak motywacji, to niestety powszechny problem. A wydawałoby się, że mamy wystarczająco dużo powodów do tego by popracować nad swoim ciałem, by zrzucić zbędne kilogramy, by zacząć zdrowo się odżywiać. Czy to oznacza, że tak naprawdę nie jest to dla nas ważne, tak naprawdę nie chcemy zmiany? Możliwe, że w niektórych przypadkach jet to prawda, ale w zdecydowanej większości w grę wchodzi wytrwałość, a raczej umiejętność wyznaczania sobie małych celów, a z czasem większych. Oczywiście wszystkiego da się nauczyć. Ważne jest także wsparcie bliskich nam osób.

Motywacja

Chodzi tutaj o motywację każdego dnia podczas ćwiczeń, a także w momentach kryzysowych, kiedy wydaje nam się, że to wszystko bez sensu, że nie widać żadnych efektów i pozytywnych w nas zmian. Ważne, by nie zakładać sobie na samym początku drogi zbyt wygórowanych celów, po prostu nie stawiać poprzeczki zbyt wysoko. Spokojnie, własnym rytmem i konsekwencją w działaniu więcej zdziałamy niż rzuceniem się od razu na głęboką wodę. Wyznaczajmy sobie małe cele, potem coraz większe, itp. Nawet jeśli czasem odpuścimy, zrobimy sobie przerwy w treningach, to nie jest koniec świata i powód, żeby się dołować i zrezygnować całkowicie z ćwiczeń.

Na stronie Ewy Chodakowskiej znajdziemy np. zakładkę „Łańcuch motywacji”, gdzie kobiety ćwiczące i stosujące dietę wspierają się nawzajem, dopingują i nakręcają do działania. Także działy „Fajterki” i „Metamorfoza” są napędem do dalszej pracy, bo nie ma to jak przykłady z życia wzięte i „świadectwa” osób, które przeszły wielką zmianę w swoim życiu i o niej opowiadają, potwierdzając to zdjęciami. Przykłady kobiet, które zawalczyły o siebie, niezwykle inspiruje inne kobiety do dbania o własne zdrowie. Na stronie Anny Lewandowskiej mamy np. „ III filary zdrowia” i aplikacje do pobrania na telefon z treningami i dietą na każdy dzień miesiąca. Autorka w trakcie nagranych sesji wspiera też swoje uczestniczki i jest ich osobistym motywatorem.

Różnego rodzaju filmiki z treningami i słowami otuchy od prowadzących ćwiczenia, dają kopa do działania i siłę do dalszej pracy nad sobą. A może trening we dwoje? W końcu dwie koleżanki mogą się dodatkowo wzajemnie wspierać i mobilizować do zmiany.

Pozytywne efekty i jedziemy dalej!

Nie ma to jak pierwsze efekty w postaci niższej wagi, a także poprawa stanu skóry, wzrost energii, lepszy humor. Można by tak długo wymieniać. Najważniejsze, że zauważamy najdrobniejsze zmiany w nas samych. Z czasem będzie jeszcze lepiej! Wysiłek włożony w aktywność fizyczną, w zmianę swoich nawyków żywieniowych nie poszedł na marne. Są pozytywne efekty w naszym ciele, w naszym organizmie, a nawet i psychice. Konsekwencja i wytrwałość w sporcie, w zdrowym stylu życia – daje kopa do działania i nagle okazuje się, że angażujemy się w inne przedsięwzięcia. I tak nakręca się pozytywna fala, gdzie coraz więcej dobrych rzeczy dzieje się w naszym życiu. Stajemy się silniejsze, pewniejsze siebie, nasza samoocena zdecydowanie idzie w górę. Jesteśmy bardziej zorganizowane i cieszymy się z małych rzeczy. Bo grunt, to szukać pozytywów i zauważać najmniejsze, dobre w nas zmiany. Treningi, zdrowy styl życia to może być początek naszej nowej, fascynującej drogi. Drogi do samej siebie!


Zdjęcia:

href=”https://pl.freepik.com/darmowe-zdjecie-wektory/tlo”>Tło zdjęcie utworzone przez senivpetro – pl.freepik.com</a>

<a href=”https://pl.freepik.com/darmowe-zdjecie-wektory/tlo”>Tło zdjęcie utworzone przez javi_indy – pl.freepik.com</a>

<a href=”https://pl.freepik.com/darmowe-zdjecie-wektory/charakter”>Charakter zdjęcie utworzone przez freepik – pl.freepik.com</a>